Súčasné aktivity komory

CCC je držiteľom medaily Prezidenta Slovenskej republiky

CCC sa v súčasnosti podieľa na realizácii nasledujúcich projektov


Medzinárodná konferencia
Štefan Boleslav Roman,
100. výročie, Bratislava

International Conference

Kanadská obchodná komora organizuje 15. apríla 2021 medzinárodnú konferenciu v Bratislave.
Konferencia bude venovaná 100-ému výročiu narodenia predsedu a zakladateľa Svetového kongresu Slovákova Štefana B. Romana.
Štefan B. Roman bol majiteľom najväčších uránových baní na svete.
Udalosti sa zúčastnila TV Markíza, relácia Smotánka.

Smotánka


Business conference EU-Canada 2021 on the 18th of March 2021, Vienna, Schwarzenbergplatz 3

Conference on Economics and Business Research is an event organized with a motivation to provide an international platform for the researchers, engineers and industrial participants around the world to share their research findings with the global experts.

Register here


EU-Canada Business Summit 2020 on the 30th of September 2020 at ING Marnix, Brussels

The EU-Canada Business Summit is a one day event held once a year in Brussels, capital of the European Union, that brings together hundreds of political and business decision-makers from Canada, the EU and the world. The latest political, financial & economic global trends are being discussed and analyzed by relevant high-level speakers coming from a vast array of sectors. This year's topics are Energy & Environment, Security & Transport, International Trade & Mobility, Manufacturers and Artificial Intelligence. The EU-Canada Business Summit is a great way to built business relationships through VIP cocktails, private meetings, interactive debates and several exclusive networking activities.

Registrácia tu


MEI EUROPE 2020


Economic forecast and business opportunities between Canada and the European Union

November 5th, 2019
-
Avenue des Arts 58 
1000 Brussels


 ce-conference

Preliminary program
 
 • 9:00 - Arrival of participants + Networking + Coffee
 • 9:30 - Welcome word + Presentation - Sam Ayoub, President, CEEC-EU 
 • 10:00 - Political & Economic update - Ambassador of Canada to the EU. + Q & A
 • 10:30 - Economic forecast and business opportunities between Canada and the European Union + Q & A
  •     4 speakers + a moderator
 • 12h30 - Lunch + Networking
           Number of participants is limited to 100     
   Free registration
   Register here
    

 


Fascinace Wagnerem
kin-ball

Majstrovsvá Európy v KIN-BALLe

Kin-ball je veľmi mladý šport, ktorý vznikol v Kanade pred 32 rokmi.

 • odstraňuje individualizmus,
 • prináša hodnoty spolupráce a tímového ducha,
 • stimulujte sociálny a kognitívny vývoj,
 • svojimi pravidlami vytvára bezpečné a nenásilné prostredie,
 • umožnite účastníkom vykonávať zdravú a zábavnú fyzickú aktivitu.

Na Slovensku hráme kin-ball iba štvrtý rok www.kin-ball.sk . Náš doterajší krátky, ale úspešný prístup k rozvoju kin-ballu si všimli aj európske národné federácie, vďaka čomu dostali príležitosť zrealizovať vrcholovú súťaž na Slovensku v období 21. – 26. 8. 2018 v meste Trnava http://www.kin-ball.sk/ec2018

kin-ball

Hľadáme a veríme, že nájdeme firmy, ktoré by nám pomohli s realizáciou tohto prestížneho podujatia, ktoré dáva ďalšie možnosti propagácie Kinballu http://www.kin-ball.sk/downloads/ec2018/kin-ball_EN-SK.pdf . Zároveň ponúkame reklamu na loptách, prípadne predstavenie športu na firemných športových podujatiach.


S platnou dohodou o komplexnom hospodárskom obchode (CETA) a pri príležitosti dňa Európy 9. mája 2018 divízia hospodárskeho rozvoja a kultúry mesta Toronto v spolupráci so Svetovým obchodným centrom v Toronte hostí polovičný program , "Odkrytie príležitosti CETA" v mestskej časti Toronto, 100 Queen Street West, v Chambers Council, od 11:00 do 12:30 hod.

Všetci hostia sa môžu zaregistrovať online na adrese EUROPEDAY2018TORONTO.EVENTBRITE.CA (pozrite si leták, iba v angličtine).

Program s Peterisom Ustubsom, veľvyslancom Európskej únie v Kanade a panelovou diskusiou, ktorú bude moderovť radca Michael Thompson, predseda Výboru pre hospodársky rozvoj, je určený na to, aby poskytol aktualizáciu CETA a aký môže mať dohoda prospech pre podniky prostredníctvom uľahčenia nových a rozšírených príležitostí v EÚ. Zúčastnené spoločnosti získajú prehľad a informácie o trhu a dozvedia sa o perspektívach a výzvach, ktorým čelia pri vývoze a vykonávaní podnikania na zahraničných trhoch.


Europe Day

Naša komora Vás pozýva na prvý event v Európe – vo Francúzsku, Chamonix vo februári 2018 organizovaný The Canada-Europe Economic Chamber. Účastníci sú z Kanady, Francúzska, Švajčiarska, Luxemburska a Slovenska.
Viac informácií tu (v angličtine)
Bryan Adams s prezidentom komory pripravujú zaujímavý projekt.Dňa 6. októbra 2016 počas kongresu Paneurópskej únie vo Viedni sa prezident komory stretol s princom Dr. Asfa-Wossen Asseratom, členom etiópskej kráľovskej rodiny. Princ je prasynovec posledného cisára Etiópie Haile Selassie I.Kanadská obchodná komora je odborným garantom prestížneho časopisu CANADA Exclusive, ktorý je vydávaný v spolupráci s leteckou spoločnosťou Air Canada.
7. apríla 2016 sa počas vernisáže umeleckých diel Franka Jalšovského konal krst knihy Úspešní Slováci v Kanade. Vzácnu knihu uvítali do života kúskami zlata. Frank je jedným z „úspešných Slovákov v Kanade“ uvedených v knihe.
Na obrázku zľava: Frank Jalšovský, spoluautor knihy Anton Hykisch, moderátorka Lucia Wirthová, kunsthistorik Bohumír Bachratý.

Sukromný rozhovor medzi Kardinálom Baldisserim a Josephom Burzom na Medinárodnej konferencii.
na obrázku zľava: Apoštolský Nuncius Mario Giordana, Kardinál Lorenzo Badisseri a prezident Kanadskej obchodnej komory Joseph Burza


Joseph Burza v spolupráci s prvým slovenským veľvyslancom v Ottawe Antonom Hykischom a s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR, vydal reprezentačnú knihu Úspešní Slováci v Kanade.Oficiálne vyhlásenie prezidenta Kanadskej obchodnej komory Josepha M. Burzu

Kanadská obchodná komora v Slovenskej republike oficiálne podporuje Richarda Lintnera na post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja

Prezident Kanadskej obchodnej komory v Slovenskej republike Joseph M. Burza vyhlasuje svoju oficiálnu podporu kandidatúre Richarda Lintnera na post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Čestnými členmi Canadian Chamber of Commerce in the Slovak Republic sú aj vynikajúci hokejisti Peter Šťastný a jeho starší brat Marián Šťastný, ktorý žije v Kanade. Práve Peter Šťastný sa v minulosti niekoľkokrát vyslovil za zmenu prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja. Peter Šťastný vystupoval veľmi ostro práve proti osobe Juraja Širokého, šedej eminencie slovenského ľadového hokeja.

Prezident Kanadskej obchodnej komory v Slovenskej republike Joseph M. Burza chce , aby Slovenský zväz ľadového hokeja bol zbavený nadmerného vplyvu osoby, ktorá bola spájaná s rôznymi aférami kriminálneho charakteru už dlhé roky (údajná spolupráca s ŠTB, Harvardské fondy, kauza Váhostav, atď.), čo poškodzuje dobré meno tohto národného športu na Slovensku.

Súčasného prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja Igora Nemečka nepovažujeme za nezávislú osobu, ale jednoznačne za osobu závislú od Juraja Širokého. Počas predposledného obdobia, keď bol prezidentom zväzu Juraj Široký, vykonával Igor Nemeček funkciu generálneho sekretára SZĽH. Juraj Široký sa po trinástich rokoch vykonávania funkcie prezidenta SZĽH (december 1998 – jún 2011) stiahol viac do ústrania, veď bol už hotová nákladná prestavba hokejového štadióna, ako aj postavený Hotel DoubleTree by Hilton, ktorý mu podľa našich zdrojov patrí.

Prezident Kanadskej obchodnej komory Joseph M. Burza považuje Richarda Lintnera a jeho tím za skupinu s čistým štítom, nezávislú, s mimoriadne úspešnými hokejovými skúsenosťami, so silnou podporou nielen zo strany hokejistov, ale predovšetkým zo strany širokej slovenskej verejnosti. Igor Nemeček v porovnaní s Richardom Lintnerom postráda okrem už spomínanej nezávislosti, aj predchádzajúce skúsenosti aktívneho hráča ľadového hokeja.


29. mája 2015 sa prezident CCC stretol grófom Františkom Kinským. Hlavnou témou rozhovoru bola výstava kandských maliarov v zámku Kostelec nad Orlicí.
Marec 2015. Prezident CCC sa zúčastnil priateľského stretnutia s Ghanským kardinálom rímsko-katolíckej cirkvi a zároveň Prezidentom pápežskej rady pre spravodlivosť a mier Kardinálom Petrom Kodwo Appiach Turksonom.
15. októbra 2014 Prezident CCC navštívil grófa Zdeňka Sternberga na jeho hrade Český Šternberk.
Dňa 17. decembra 2013 sa uskutočnilo oficiálne stretnutie prezidenta Kanadskej obchodnej komory Josepha M. Burzu s kniežaťom Karlom von Schwarzenbergom. Témou stretnutia bola vzájomná spolupráca s Komorou
Medzinárodná Cena kultúry CCC za rok 2012 bola 9. októbra 2013 udelená významnému kanadskému maliarovi a grafikovi Frankovi Jalšovskému.


Cenu odovzdával exveľvyslanec SR v Ottawe a viceprezident Paneurópskej únie Anton Hykisch (vľavo) a úspešná modelka Angelica Stim.J. Burza na pracovnom stretnutí s kanadským veľvyslancom pre Slovenskú a Českú republiku Ottom J. Jelínkom, ktorý bol minulosti ministrom financií Kanady. Témou rokovania bolo zlepšenie vzájomných hospodárskych vzťahov s Kanadou, nakoľko pán Jelínek je okrem iného aj zakladateľ Kanadskej obchodnej komory v Českej republike
26. septembra 2013 prezident komory Joseph Burza na osobnej návšteve u viedenského kardinála Christopha Schonborna, v arcidiecézskom paláci vo Viedni
Následník trónu Rakúsko-Uhorska, Karl von Habsburg-Lothringen sa 13. marca 2013 slávnostne stal čestným viceprezidentom Kanadskej obchodnej komory


Na fotografii zľava: prezident Komory Joseph M. Burza a následník cisárskej dynastie Karl von Habsburg-Lothringen.Prezident Komory Joseph Burza sa dna 27. januára 2013 vo Viedni stretol s prezidentom Euróskej rady Hermanom Van Rompuyom. Hlavnou témou rozhovoru boli vzťahy Euróskej únie a Kanady
SKARITZ Hotel & Residence získal ocenenie The Best Hotel in Bratislava, udelené Kanadsko-Slovenskou obchodnou komorou v Bratislave
v spolupráci s prestížnym časopisom CANADA Exclusive.


Ocenenie odovzdal Executive Director Komory Ing. René Augustín riaditeľke SKARITZ Hotel & Residence, Ing. Zuzane Nagyovej.16. novembra 2012 sa vo Viedni stretol prezident CCC Joseph Burza s predstaviteľom panovníckeho rodu Habsburgovcov, Karlom von Habsburgom. Témou rozhovoru boli vzťahy medzi Kanadou a Európskou úniou.
30. júna 2012 sa uskutočnilo neformálne stretnutie prezidenta Kanadskej obchodnej komory J.M. Burzu so súčasnou ministerkou zahraničných vecí Kanady pani Diane Ablonczy
Kanadská obchodná Komora je partnerom medzinárodnej konferencie


ďalšie informacie najdete tu24. novembra 2011 otváral prezident Kanadskej obchodnej komory výstavu svetoznámeho surrealistického maliara Ladislava Gudernu, ktorý žil a tvoril v kanadskom Vancouveri. Výstavu otváral v Mirbachovom paláci v Bratislave spolu so synom maliara – Martinom (na obrázku vľavo), ktorý je podobne úspešný ako jeho otec. Na otvorení sa zúčastnili významní zberatelia z USA, Kanady a Hong Kongu.
Dňa 19. septembra 2011 sa uskutočnilo stretnutie riaditeľa spoločnosti Hagiel a prezidenta Kanadskej obchodnej komory Josepha Burzu s ministrom práce, socialnych vecí a rodiny Jozefom Mihálom.
Hlavnou témou bol návrh J. Burzu na zvýšenie kvóty pre program Mobility mladých na rok 2012, t.j. aby sa oveľa vyššiemu počtu záujemcov zo Slovenska umožnilo legálne pracovať v Kanade.
Dňa 27. septembra sa uskutočnilo stretnutie prezidenta Kanadskej obchodnej komory J.M. Burzu s predsedom Najvyššieho súdu SR Štefanom Harabinom. Témou rozhovoru bola vymožitelnosť práva kanadských občanov a firiem, ako aj joint-venture spoločností na Slovensku.
CCC v spolupráci so spoločnosťou Henkel Slovensko a Galériou mesta Bratislavy organizuje v období od 24. novembra 2011 do 22. januára 2012 výstavu popredného predstaviteľa slovenskej výtvarnej moderny - Ladislava Gudernu. Výstava sa bude konať v priestoroch GMB v Mirbachovom paláci na františkánskom námestí 5 v Bratislave.
Ladislav Guderna sa narodil 1. júna 1921 v Nitre, ale v roku 1968 sa presťahoval do kanadského Vancouveru, kde aj v roku 1999 zomrej. Na otvorení výstavy sa zúčastní aj jeho syn Martin Guderna, ktorý úspešne pokračuje v otcových stopách ako maliar tiez pôsobiaci vo Vancouveri.


Ladislav Guderna - Continental Drift

 


Medzinárodná Cena kultúry Kanadskej obchodnej komory za rok 2010 bola udelená najlepšiemu svetovému tenoru súčasnosti José Curovi. Cenu odovzdával 30. apríla 2011 priamo Prezident CCC Joseph Burza.
Vyšlo nové číslo časopisu CANADA ExclusiveCCC je partnerom svetovej premiéry rokovej opery Pietro a Lucia.
www.pietroelucia.com
28. mája 2010 sa uskutočnilo v sídle spoločnosti Hagiel priateľské stretnutie J. Burzu s ministrom zahraničných vecí SR Miroslavom Lajčákom. Témou rozhovoru bola podpora vzájomných vzťahov medzi Kanadou a Slovenskom, emigrácia do Kanady a tiež XXI. zimné olympijské hry vo Vancouveri.
Prezident Kanadskej obchodnej komory Joseph Burza odovzdal 22. mája 2010 medzinárodnú Cenu kultúry svetovému kanadskému choreografovi Jamesovi Kudelkovi. Komora je zároveň partnerom nového baletu SND Made in Canada.
Kanadská obchodná komora sponzorovala výstavu známeho umelca Juraja Králika s názvom Money. Výstava bola slávnostne otvorená 20. januára 2010, krstným otcom bol Guvernér Národnej banky Slovenska Ivan Šramko.na obrázku zľava: Ivan Šramko, Joseph Burza a Jean-Jacques Ciazynski predseda predstavenstva SPP


CCC dňa 12. novembra 2009 udelila svetoznámej kanadskej džezovej speváčke, Diane Krall medzinárodnú Cenu kultúry. Jednalo sa už o jubilejný, piaty ročník. Cenu odovzdal priamo prezident Komory Joseph M. Burza.CCC každoročne udeľuje medzinárodnú Cenu kultúry medzinárodne uznávaným kanadským umelcom, ktorí majú slovenský pôvod alebo osobitý vzťah ku Slovensku. Diana Krall - diva svetového džezového neba, nositeľka rádu Kanady, niekoľkých cien GRAMMY, má pôvod na Slovensku. Jej starí rodičia pochádzajú z obce Henclová, severne od Rožňavy. Diana sa k svojmu pôvodu hrdo hlási, lebo už jej starý otec hrával bravúrne na klavíri.


CCC sponzoruje vydanie románu prvého slovenského veľvyslanca v Ottave, pána Antona Hykischa - Rozkoše dávnych čias. Skúsený autor napísal pútavý román, ktorý má všetky predpoklady stať sa jedinečným literárnym svedectvom o Slovensku nedávnych čias.
Dňa 4. decembra 2008 navštívil CCC generálny honorárny konzul Českej republiky v Calgary Jerry J. Jelinek. Pán Jelínek je zároveň generálnym riaditeľom pracovnej agentúry Casovia so sídlom v Calgary.
Dňa 27. novembra 2008 pri príležitosti oficiálnej návštevy Slovenskej republiky Generálnou guvernérkou Kanady Michaelou Jean, sa pani guvernérka stretla aj
s členmi Kanadskej obchodnej komory
Odišla legenda - rozlúčka s Tomášom J. Baťom


Joseph Burza na priateľskom stretnutí s pani Monicou Pignal, dcérou Tomáša Baťu, s ktorou spolupracuje už dlhšie obdobie.

Monica je generálnou riaditeľkou Bata Italia a predsedkyňou predstavenstva
The Thomas Bata Foundation pre Českú a Slovenskú republiku.

Dňa 7. augusta sa v sídle Kanadskej obchodnej komory v Bratislave uskutočnilo stretnutie s Guvernérom Národnej banky Slovenska Ivanom Šramkom spojené s recepciou. Témou prednášky, ktorú viedol Ivan Šramko, bol prechod Slovenskej republiky na jednotnú menu EURO.Na stretnutí boli prítomní: Michal Kováč s manželkou Emíliou, bývalý štátny tajomník ministerstva financií Vladimír Tvaroška, Marketing manager Air Canada Oliver Simon, riaditel UNDP Ben Slay, President Hot Spas Europe Jarry Podkovcik, riaditel CSA Jozef Bebiak ako i čelní predstavitelia Bank of Nova Scotia CBC bank OTP banky, Privat banky, UPS, VUB a.s., UNION a taktiež i zástupca Reuters a TASR

Na fotografii zľava: Ivan Šramko, Michal Kováč, Jozef Burza a v pozadí Emília Kováčová, Nina Zelníková - UNION, Juraj Ľupták - Euroforex.


Kanadská obchodná komora v spolupráci s televíziou SEDNA a produkčnou spoločnosťou Star Production pripravuje exkluzívny koncert svetoznámej kanadskej speváčky s portugalskými koreňmi Nelly Furtado na Slovensku


2. júla 2007 prezident Kanadskej obchodnej komory v Bratislave J. Burza slávnostne odovzdal prezidentke SC PEN (celosvetový zväz spisovateľov) prof. Márii Bátorovej diela pôvodných kanadských autorov za účasti Mária Chrappa z Canadian Broadcasting Corporation. Autori: Stephen Leacock, William Stevenson a Margaret Atwood. Odovzdané knihy boli zaradené do celosvetovej kniznice PEN, kde vytvoria samostatnú sekciu kanadskej literatúry. Na odovzdávaní sa zúčastnili René Augustín-tajomník CCC a Hana Klímová-vedúca sekretariátu CCC.
Na fotografii zľava: H. Klímová, M. Bátorová, M. Chrappa, J. Burza, R. Augustín


Dňa 2. decembra 2006 sa uskutočnilo neformalne stretnutie J. Burzu a kanadského veľvyslance pre Slovenskú a Českú republiku - Micheala Calcotta


Príprava výstavy svetoznámeho kanadského fotografa Yuriho Dojča v luxusnom obchodnom dome Atrium, výstavu by mal otvoriť veľký milovník fotografií, kanadský spevák Bryan Adams.


Julian Juhasz Managing Director obchodnej komory v Toronte a Joseph Burza na stretnutí v sídle CCC v Bratislave.


Obchodná misia kanadských podnikateľov z Ontária v máji 2006


J. Burza na stretnutí s Eduardom Kukanom Ministrom zahraničních vecí SR


Dňa 22. februára 2006 sa prezident CCC Joseph Burza zúčastnil na slávnostnom otvorení Celosvetovej knižnice PEN, medzinárodného združenia spisovateľov. Jozef Burza sa dohodol s prezidentom celosvetového združenia International PEN J. Grusom, že Kanadská obchodná komora prispeje tejto knižnici sponzorským darom a to dielami kanadských autorov.


Na obrázku zľava: J. Burza, J. Grusa - prezident svetového zväzu spisovateľov PEN (PEN Centre) a Lawrence R. Silverman - Deputy Chief of Mission amerického veľvyslanectva


J. Burza v rozhovore s veľvyslancom Českej republiky v SR Vladimírom Galuškom o možných spoločných projektoch.


Oslava narodením Tomáša Baťu na pôde Komory
Dňa 24.11. 2005 navštívil svetoznámy výrobca obuvi pán Tomáš Baťa sídlo Kanadskej obchodnej komory v Bratislave na pozvanie jej prezidenta J. Burzu. Jednalo sa o exkluzívne stretnutie nakoľko to bola prvá cesta pána Baťu po dvoch rokoch na Slovensko. Na pôde Komory sa konala oslava jeho 91. narodením za účasti zástupcov televízií a tlače. Tomáš Baťa prevzal tortu s marcipánovou replikou najpredávanejšej dámskej topánky v obchodnej sieti Baťa. Okrem toho dostal keramiku Andyho Warhola, krištáľový šperk zo svetoznámej dielne Swarovski a iné dary.
Úryvok zo stretnutia bol odvysielaný v Televízii Markíza, v hlavnej spravodajskej relácii Televízne noviny 24.11.2005 o 19.00.


25. októbra 2005 sa zástupcovia CCC zúčastnili okrúhleho stola na tému "Úloha SR ako člena Bezpečnostnej rady OSN" organizovaného Ministerstvom zahraničných vecí SR.


Dňa 15. augusta 2005 sa v jordánskom hlavnom meste Ammane uskutočnilo stretnutie prezidenta CCC J. Burzu s jordánskym ministrom vodného hospodárstva a zavlažovania Dr. Muntherom Share'. Témou rokovania boli možnosti dovozu zavlažovacích zariadení a technológií.


19. mája 2005 organizovala CCC prezentáciu leteckej spoločnosti , za prítomnosti riditeľa Air Canady pre Európu pána Oliviera Simona. Výsledkom stretnutia bola dohoda o znížení cien leteniek pre predajcov leteniek spolupracujúcich s CCC.


Joseph Burza a Olivier Simon pri oficiálnom rozhovore


18. mája 2005 bol pod záštitou CCC organizovaný krst knihy "Ako sa stať kanaďanom ". Krstnými otcami tejto výnimočnej knihy sú: Rudolf Schuster - exprezident Slovenskej republiky, prvý veľvyslanec Česko - Slovenska v Ottawe, Anton Hykisch - spisovateľ a prvý veľvyslanec samostatnej Slovenskej republiky v Kanade a Vladimír Šťastný známy hokejista. Krstilo sa tradičným kanadským nápojom - javorovým sirupom.

(zľava: Anton Hykisch, Joseph Burza, Rudolf Schuster, Vladimír Šťastný)


31. marca 2005 sa členovia CCC zúčastnili veľkolepého otvorenia Canada Export Centre vo Vancouveri


23. marca 2005 stretnutie s Ing. Stanislava Opielu novovymenovaného veľvyslanca SR v Ottave s členmi CCC v sídle komory

(zľava: René Augustín, Joseph Burza, Milan Hanzel, Stanislav Opiela, Ján Madleňák)


3. marca 2005 navštívil CCC Ing. Anton Hykisch bývalý veľvyslanec SR v Ottawe za účelom spolupráce na pripravovanej reprezentačnej publikácii o Kanade "Ako sa stať Kanaďanom"


3. februára 2005 udelenie čestného členstva v CCC arcibiskupovi Bratislavko-trnavskej arcidiecézy Mons. Jánovi Sokolovi, za jeho pomoc pri spracovávaní reprezentačnej publikácie o Kanade


23. novembra 2004 sa uskutočnil okrúhly stôl k problematike identifikácie prekážok ekonomickej spolupráce EU-USA, Kanada na pôde Ministerstva hospodárstva SR za účasti popredných predstaviteľov Kanadsko-Slovenskej obchodnej komory, Americkej obchodnej komory na Slovensku, Úradu vlády SR, MH SR, MZV SR, MF SR, Zväzu podnikateľov Slovenska, agentúry Sario, VÚB a Kerametalu


Research a právne poradenstvo pri zakladaní kasína amerického typu kanadskou spoločnosťou


23.-30. novembra 2004 obchodná misia kanadských podnikateľov z Ontária na Slovensku


Účasť na oslave 90-tych narodenín pána Tomáša Baťu
podrobnejšie tu


Účasť na príprave spustenia novej, súkromnej, satelitnej televízie s pravidelnými príspevkami z Kanady


Zabezpečenie účasti slovenského reprezentanta na medzinárodnom filmovom festivale v Toronte v septembri 2004


Zabezpečenie účasti slovenského delegáta, dramaturgičky Zuzany Zelinovej na medzinárodnom filmovom festivale FIFA v Montreali v apríli 2004


Sponzorovanie dokumentárnej publikácie fotografa Kancelárie prezidenta SR Patrika Jandáka s názvom ,,V objektíve Prezident"


Spolupráca pri zabezpečovaní investícií s medzinárodnou spoločnosťou Deer & Stratton v Londýne


V spolupráci so špecializovanou firmou HAGIEL, zabezpečovanie trvalého pobytu v Kanade (vysťahovanie do Kanady)


Organizácia návštevy Slovenska kanadským letcom Capt. Stuartom Newtonom Mayom (účastníkom bojov na území Slovenska počas II. svetovej vojny) za účasti televízií Markíza a TA3


Predaj tabakovej továrne spoločnosti SIT a.s. v Spišskej Belej


Príprava obchodnej misie vybraných slovenských podnikateľov do Kanady (Toronto, Montreal)


Ponuka participácie pre kanadských podnikateľov v priemyselnom parku Kechnec.


Vstup kanadských podnikateľov, eventuálne akvizícia výrobného podniku v Nových Zámkoch. (bývalá SIMA)


Získanie kanadských investorov pre nový priemyselný park v Moste pri Bratislave


Zabezpečenie turné (v spolupráci s ČSA) a vystúpení Radošinského naivného divadla v Kanade na prelome septembra a októbra 2004


Nízkorozpočtový film (bližšie informácie zverejnené v časopise ŽIVOT si prečítajte TU)