Books about Canada
Sucessful Slovaks in Canada

Joseph Burza in cooperation with the first Slovak Ambassador in Ottawa Anton Hykisch and with financial support of the Ministry of Culture of Slovak Republic, published representative book Successful Slovaks in Canada (Úspešní Slováci v Kanade).
How to become a Canadian

Pod záštitou Kanadsko-Slovenskej obchodnej komory vydala spoločnosť Hagiel jedinečnú knihu o Kanade Ako sa stať Kanaďanom. Je to prvá kniha o možnostiach legálne sa uplatniť v Kanade a stať sa občanom Kanady.

Kniha je určená všetkým tým, ktorý túžia dozvedieť sa čokoľvek o praktickom živote v Kanade. Užitočné informácie si tu nájdu tí čo majú záujem ísť sa do Kanady len pozrieť, tí čo tam chcú ísť študovať a hlavne tí čo plánujú natrvalo žiť v Kanade. Kniha zasahuje do takmer každej časti života v Kanade. Od jej histórie cez symboly, praktické rady, množstvo obrázkov preukazov a dokumentov, prehľady cien potravín, automobilov, priemerných platov vo vybraných profesiách. Ozvláštnením tejto knihy je prezentácia slovenskej komunity v Kanade. Sú tu Slováci, ktorý sa preslávili v Kanade, slovenské kostoly a kňazi, pôsobiaci v Kanade a úspešní podnikatelia.Spoluautormi knihy sú okrem Josepha Burzu a René Augustína,
Anton Hykisch - prvý veľvyslanec samostatného Slovenska v Ottawe,
Charles Olivieri Munroe - svetoznámy kanadský dirigent,
Peter Šťastný - hokejový mág,
Tomáš Baťa - svetoznámy výrobca obuvi,
Otto J. Jelínek - bývalý minister športu a neskôr minister financií Kanady,
Ján Sokol - arcibiskup Bratislavsko-trnavskej arcidiecézy,
Ľudmila Šišková - autorizovaný lekár kanadského veľvyslanectva,
Branislav Roman - synovec zakladateľa Svetového kongresu Slovákov a
Zdenko Hodas - inšpektor štátnej veterinárnej služby.


I want live in Canada
Voľné pokračovanie úspešnej knihy Ako sa stať Kanaďanom

Kniha obsahuje aktualizované údaje, doplnené informácie a je oproti predchádzajúcej publikácii rozšírená o daľšie užitočné rady pre osoby vstupujúce na územie Kanady.

Knihy si môžete objednať telefonicky alebo e-mailom, prípadne si ich môžete zakúpiť priamo v našom sídle alebo ich nájdete v kníhkupectvách po celom Slovensku.